Hledat

Milujeme hudbu!

A naučíme vás ji milovat také, protože u nás si jistě něco vyberete. Jsme tu pro vás už víc jak čtvrtstoletí a budeme rády i nadále.

Laďka a Šárka

14 Recenze pro Disc Classic

zbynekbrabec38

1 Recenze

Velice odborný prodej hudebních nosičů

5/ 5

Každým rokem, když jedu na představení před Otáčivým hledištěm, dýchám atmosféru tohoto kouzelného historického města a nikdy neopomenu navštít tento obchod s CD. Vracím se tak o léta zpátky, kdy jsem si pravidelně kupoval LP a později CD. Tento obchod mi připadá jako takový malý skanzen, protože podobné obchody i v daleko větších městech neexistují. Jistě, mohu CD kupovat on-line, ale já si rád každé vezmu do ruky a před koupí prohlížím, případně si nechám pustit ukázku. A to je další devíza tohoto obchodu – majitelka paní Šmejkalová, která je odbornicí na slovo vzatou, ví co prodává a dokáže i doporučit to, co má kvalitu a kupující o tom ani nevěděl. Vím, že dnešní generace víc poslouchá hudbu z různých internetových serverů, ale já ještě patřím k těm, kteří si hudební nosiče rádi kupovali. A z Českého Krumlova nikdy neodjíždím s prázdnou, přestože mám doma přes tisíc černých LP a doslova tisíce CD, jaké by ostatně operní dramaturg měl doma mít (a nejen s operní hudbou). Vždycky se zde najde něco, co mne zaujme a co jinde nemají. Zbyněk Brabec

lenka.belcherova44

1 Recenze

Místo kde si jedině vybírám ( a nakupuji) hudbu..a nelením pro to jet přes půlku republiky – stojí za to :)

5/ 5

Je to jedinečné místo uprostřed Krumlova (nejen) za které jsem nesmírně vděčná a vždy pro mně mnoho znamenalo: Těžko to asi vyjádřím, ale je to místo, které ladí s mojí duší krásou formy i obsahem a kde se každý musí cítit jako V.I.P. návštěvník.. A které zdaleka není jen obchodem, ale prostorem kde se člověk zaposlouchá…objevuje….rozplývá…. a dostává se mu péče a pozornosti aby našel to po čem jeho duše touží…A třeba to znamená, že si tam sedí a jen poslouchá a prohlíží…hodiny a hodiny nebo dny :):) 🙂 Až najde to pravé 🙂 Za úžasné asistence Laděnky a Šárky ,které toto místo roky vytváří…… No a to se vám prostě jen tak někde nestane…:)

michael.milalkovits90

1 Recenze

Dr.

5/ 5

It was in 1996 when I was in Cesky Krumlov for the first time and when I walked through the city I heard lovely music from loudspeakers. So I entered and was overwhelmed by the lovely atmosphere of this little records shop and the fantastic choice of classical music with focus on Czech masters. Since then I have visited lovely Sumava many many times and whenever I came to Cesky Krumlov it was clear that I visited my favorite music shop never leaving from there without a purchase. The very personal service and support of the two charming ladies there helped me a lot in finding surprising recordings and it has always been a good feeling when I got the latest updates of releases. So I can only recommend a visit to Disk Classic to every lover of classical music who wants to get on a tour for discoveries of known and unknown masterpieces, especially to foreigners that want to find musical surprises. Thank you so much and I will also in the future pass by to you to enlarge my CD collection. All the best wishes to you during these bad times – your faithful customer from Rakousko Michael

r.kvicera20

1 Recenze

Hudba !!!

5/ 5

Úžasný obchůdek, který má svébytnou atmosféru, vůni a chuť zůstávající v mysli a hřející duši po každé návštěvě. Asi nejlépe to vystihuje motto, které plníte na 100 % 😊 „Milujeme hudbu! A naučíme vás ji milovat také, protože u nás si vždy něco vyberete“. Za sebe můžu napsat … miluji hudbu, ale i vás a čekám, až se vrátíte zpět.

ivona.klabouchova66

1 Recenze

Ve zpěvu lze najít úlevu

5/ 5

Obchod se vším, co si jen milovník hudby může přát, má všechna nej – nejširší výběr muziky mnoha žánrů, nejpestřejší nabídku dárků pro hudbomilce, nejkrásnější výhled na řeku, nejochotnější personál a největší zásluhu na tom, že se Latránem linou tóny vybrané tak právě na míru každé denní i roční době. Zážitek, který stojí za vyšlapání těch pár schodů – vedou do nebe!!

jiri.bloch7

1 Recenze

Pozoruhodný přírodní úkaz

5/ 5

Laďka s vydatnou pomocí Šárky dokázala svůj krámek s muzikou na této adrese udržet po desetiletí i v době, kdy už většina posluchačů léta “pálí” o stošest. Pozoruhodné je především to, že od roku 2002 dostatečný počet natěšených zájemců dokáže překonat gravitační tíži a vystoupat po příkrém schodišti do krámku v patře. Po letech sledování “cvrkotu” v centru města si troufám tvrdit, že nikdo v Krumlově to takto dlouho nedokázal. Pokud to někdo v patře zkusil, tak to vždy bylo o časově omezeném přežívání a neslavném odchodu.

rihout.f60

1 Recenze

Proslulý obchod s hudebninami

5/ 5

Slovo proslulý se dnes už neužívá tak často, ale z perspektivy času znamená prověřenou kvalitu. DISC CLASSIC, který více než čtvrt století provozuje paní Ladislava Šmejkalová, patří už dnes k hudebním dominantám Českého Krumlova podobně jako barokní divadlo, Otáčivé hlediště, Mezinárodní hudební festival Český Krumlov (s nadsázkou řečeno). Jako dramaturg opery Jihočeského divadla mám přímo v popisu práce vyhledávat nejrůznější hudební novinky, troufám si tvrdit, že nikde jinde v současné době po celé ČR jejich bohatší zásobu nenaleznu. Oceňuji rovněž dokonale erudovaný přístup paní majitelky, její ochotu a vlídnost, s jakou dokáže sehnat i “nesehnatelné”. Věřím, že i po odeznění koronaviru tento unikátní obchod, podobně jako ostatní hudební dominanty, zůstane zachován. F. Řihout

kavalier93

1 Recenze

Skutečně půvabný krámek

5/ 5

Skutečně půvabný krámek s nesmírně kvalitní hudbou. Má návštěva Krumlova by nikdy nebyla úplná a já bych nedosáhl ukojení, kdybych někdy návštěvu týhle kouzelný prodejničky vynechal. Dopolední rozvalení se v měkké sofa v lehké kocovině se sluchátky na uších, ze kterých mně znějí do uší nově vydané počiny barokní hudby, nebo různé experimentální fůze by mně opravdu chyběla. Laďka se Šárkou to vedou skvěle a myslím, že podobně kouzelné obchůdky s hudbou už nikde neexistují. Spíš bych vydejchal zánik zámku, než tohoto obchodu. Važme si tohoto krámku a podporujme ho seč můžem.

sona.dobiasova7668

2 Recenze

Kousek krumlovského srdce

5/ 5

Když potřebuji nějaký půvabný a neotřelý dárek, tak vím přesně, kam mám jít. V Ladčině obchůdku vždycky najdu to pravé, ať už je to CD s kvalitní hudbou, originální hrneček nebo vějíř s motivy z obrazů od světových malířů (každý mi je pak na tanečních nebo plesech závidí :-)) Z tohoto místa prostě čiší, že je to srdcová záležitost a ne obyčejná past na turisty.

ivan.holoubek86

1 Recenze

Miluji DiscClassic

5/ 5

Miluji Český Krumlov, pravidelně tam jezdím od roku 2002, někdy i několikrát ročně. Krumlov je pro mě mystické místo, návštěvy mám jako zdroj energie a prostě tam musím být. A jedním ze středobodů mých návštěv je i pro mě naprosto úžasný obchod se skvělou hudbou žánrů přesně těch, co mám rád. Za léta návštěv jsem se s Laďkou i Šárkou velmi spřátelil, každá návštěva je skvělým zážitkem a jsem pravidelným kupujícím poměrně velkého množství hudebních cd. Prostě pro mě naprosto super obchod se skvělou atmosférou a obě dámy přispívají k jeho výjimečnosti. Tedy pro mě určitě absolutní česká i moravská prodejna krásné hudby číslo JEDNA !!!!

mcozl13954

1 Recenze

První návštěva

5/ 5

Tak jsem kdysi, při své první návštěvě Českého Krumlova, bloumal uličkami a najednou zůstal stát, ohromená. Pár kroků před dřevěným mostem jsem spatřil venku vystavené suvenýry. Ruské matrjoški s portréty nejbohatších fotbalistů planety. To se musí vidět… Vtom jsem zaslechl nádhernou hudbu, vycházela z domu naproti. Vešel jsem, vyšlapal schody a zůstal stát, opět ohromen. Ale jinak. Kouzelný svět hudby a bylo jí tolik, že by našinec potřeboval deset životů, aby to vše vstřebal. Okouzlující paní prodávající jsem se otázal, co tak krásného to hraje. Loreena McKennitt, odvětila. Tak jsem si ji koupil ( Loreenu, samozřejmě). A od té doby mnoho, mnoho dalších, co kus, to klenot a zároveň milá vzpomínka na toto místo. Takový krámek jinde nenajdete a můžete prohodit světa kraj. Věřte mi, vím o čem mluvím. Mimochodem, slovo krámek nepovažuji za zdrobnělinu slova krám. Je to malý chrám, chrám Hudby.

mojelampa31

1 Recenze

Můj oblíbený obchůdek s hudbou

5/ 5

Půvabný obchůdek paní Laďky, s širokým rozsahem vážné hudby a spoustou dalších hudebních lahůdek! Vždy se sem rád vracím, když mám cestu do Českého Krumlova. Určitě doporučuji a těším se! 🙂 Igor H.

risko26

1 Recenze

Nejen historie může obohatit návštěvníky Českého Krumlova

5/ 5

Vždy, když jdu od centra města přes Lazebnický most, tak po pár krocích zvolním.. Tichá, kultivovaná hudba všech možných žánrů (žádné duc, duc..) vzbuzuje zájem a zvědavost.., co to může být za hudební obchůdek.. Jak to často bývá, obchody v České Krumlově navštěvují především turisté a nikoliv místní.. Ale přestože jsem obyvatelem města již řadu let (i když jak říkají místní – naplavenina), neodolám a občas se jdu do obchodu podívat a vždy se rád ponořím do atmosféry klidu, uvolnění, kterou navodí nejen příjemná obsluha, kvalitní sortiment nosičů hudby, další zajímavé zboží, propojené nějakým způsobem s hudbou, ale i génius loci starého domu. Doporučuji vstoupit… a i když nic nekoupíte, což bývá málokdy, vždy budete odcházet svátečně naladěni s klidem v duši a lehce zasněným úsměvem na rtech…

jarapach72

1 Recenze

Jeden z devíti nejlepších obchodů ve Městě pánů z Růže…

5/ 5

V nastalé korunované pandemii si uvědomuji, jakým problémem bude sehnat v celém okresu Český Krumlov něco kvalitního z muziky jako dárek pro moji ženu. V tomto jedinečném obchůdku naleznu vždy to pravé ořechově jazzové a klasické, folkové či beatové – zdejší výběr opravdu nemá v celých jižních Čechách obdoby. Když k tomu přidám báječné duo majitelek, které vždy s milým úsměvem, trpělivě a s vysokou odborností poradí ten správný hudební klenot, dávám všech pět rožmberských rudých růží! Pro mě je tento obchůdek oázou klidu, pohody o duševního povznesení ve městě přecpaném třpytem všemožných šperků, drahého kamení, vzácných vín, tretek, suvenýrů, broušeného skla a růžového porcelánu… Doufám, že se sem nejpozději v měsíci máji vrátím, abych se setkal s Bachem, Myslivečkem, Jurou Pavlicou, Stingem či Dylanem – a také s Laďkou a Šárkou.

Ohodnoťte nás a napište recenzi

Vaše hodnocení pro tenhle podnik

angry
crying
sleeping
smily
cool
Vybrat

Vaše recenze by měla obsahovat alespoň 140 znaků :)